182. Badanie kondycji sportowców
182. Badanie kondycji sportowców

182. Badanie kondycji sportowców

Wiedeń 25.1.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Dzisiaj pojawił się na austriackiej platformie tkp.at nowy artykuł: Badanie: Jak szczepienia przeciw COVID pogarszają wyniki sportowe. W artykule autor, Dr. Peter F. Mayer, analizował świeżo opublikowane w Primary Doctor Medical Journal (USA) recenzowane badanie naukowe.

W ramach badania zapytano dwóch trenerów sportowych o wyniki swoich młodych uczniów-sportowców. Do badania wyodrębniono dwudziestu sportowców, którzy wspólnie trenują z dwoma trenerami. Piętnastu z nich to uczniowie szkół średnich, pozostali są młodsi. Uczniowie swobodnie rozmawiali z trenerami o tym, kto był szczepiony i jak czuli się po przyjęciu kolejnej dawki, a kto nie był szczepiony. Spontanicznie utworzono grupę eksperymentalną dzieci zaszczepionych i kontrolną – tych niezaszczepionych, przy czym zrezygnowano z tworzenia ślepej grupy.

Badanie porównawcze między tymi dwiema grupami nie było planowane przed, ani w momencie zbierania danych. Dwaj trenerzy wypowiadając się przy zachowaniu warunku anonimowości dla wszystkich zaangażowanych, retrospektywnie oraz zaobserwowali następujące wyniki sportowców zaszczepionych przeciwko COVID zgłoszonych do tego badania:

  1. Żaden z zaszczepionych sportowców nie powrócił do poprzedniego poziomu wydajności; według obu trenerów, wszyscy radzą sobie gorzej niż w 2020 roku;
  2. Żaden z zaszczepionych sportowców nie może wykonywać tych samych ćwiczeń tak długo, jak przed szczepieniem;
  3. Regeneracja po wysiłku trwała dłużej u zaszczepionych uczniów ćwiczących niż przed szczepieniem i dłużej niż u niezaszczepionych;
  4. Po wstrzyknięciu eliksiru większość, lub wszyscy zaszczepieni uczniowie wychowania fizycznego zgłaszali jedną lub więcej z następujących reakcji poszczepiennych:
    • – ból klatki piersiowej,
    • – zawroty głowy,
    • – zjawisko gwiazd w głowie,
    • – uczucie omdlenia,
    • – uczucie duszności. Uczniowie wychowania fizycznego swobodnie i spontanicznie mówili o powyższych objawach. Nie było zachęty od trenerów, aby zgłaszać objawy.
  5. Nieszczepione dziewczęta wygrywają teraz w zawodach z zaszczepionymi chłopcami, z którymi nie radziły sobie dobrze w zeszłym roku. Ta zmiana była nieoczekiwana i uznana przez trenerów za niezwykłą.

W przeciwieństwie do grupy zaszczepionych, nieszczepieni uczniowie nie mieli żadnych z powyższych objawów ani deficytów w wynikach sportowych, ani spadku wytrzymałości sportowej obserwowanych przez obydwóch trenerów u sportowców zaszczepionych. Nadal poprawiają swoją kondycję i wydajność zgodnie z oczekiwaniami trenerów.

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany badaniami naukowymi na temat wpływu „eliksiru zdrowia” na to zdrowie, podaję link do listy ponad 1000 takich badań.

Służba zdrowia gotowa do wprowadzenia dobrowolnego przymusu szczepień.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz