Ostrzesz#w 21.04.2025
Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.
Marvin Haberland, Rzecznik Prasowy Next Level, wyjaśnia w wywiadzie dla Kla.TV, że badania nad wirusem nie były jeszcze w stanie dostarczyć żadnych naukowych dowodów na jego istnienie. Ponadto nigdy nie udało się naukowo wyjaśnić, jak działa zakażenie. Niezliczone ukierunkowane próby infekcji zakończyły się niepowodzeniem. A jednak medycyna i badania farmaceutyczne twierdzą, że dokładnie wiedzą, jak to działa. Źródło.
Temat braku dowodów naukowych na istnienie wirusów poruszałem wielokrotnie w tym blogu m.in. w artykule: Czy wirusologia to nauka?
Jeżeli – co jest jak najbardziej naturalne – jesteś zaszokowany twierdzeniem, że nie ma podstaw naukowych, by twierdzić o wirusach jako przyczynie chorób, proponuję obejrzenie filmu dla początkujących, gdzie w prosty sposób wyjaśniono, dlaczego wirus-patogen jest mitem.

Polskie napisy Marek Wójcik.
Również kontrowersyjna kwestia sposobu przenoszenia chorób zakaźnych, nie przyniosła naukowej weryfikacji żadnej z postawionych teorii. W artykule o hiszpańskiej grypie przedstawiłem kompleksowy dokument jednego z wielu wysiłków badaczy starających się bezskutecznie wykazać, jaką drogą dochodzi do zakażenia chorobą. Wytłumaczenie w rodzaju „zakażenia kropelkowego” jest próbą, która niczego nie dowodzi, gdyż wraz z kropelkami przedostają się także toksyny, które również mogą być przyczyną chorób.

Dlaczego w publikacjach twierdzi się, że wirus jest patogenem powodującym choroby? Przecież nie ma na to dowodów. Istnieje natomiast coś takiego jak efekt Goebelsa – powtarzaj do znudzenia kłamstwo, aż stanie się powszechnym przekonaniem. Nauka to nie demokracja – prawdy nie wybiera większość. Teoria musi zostać potwierdzona przez rzetelne badania. Jedynie poprzez zweryfikowanie powtarzalnych zjawisk teoria może zostać uznana za fakt naukowy. Nie dlatego, że jest wykładana na uczelniach medycznych – spotykamy tam sporo mitów jak na przykład dobrze udokumentowane kłamstwo cholesterolowe – jedynie w toku badań z zastosowaniem reguł naukowych, teoria staje się uznanym wytłumaczeniem zjawiska.

Badania stosowane w wirusologii nie spełniają przytoczonych reguł. Dlatego twierdzę, że wirusologia nie jest nauką.
Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com
<Jeśli podoba Wam się to, co piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.