12. Co z ostatnią dyktaturą Europy?
12. Co z ostatnią dyktaturą Europy?

12. Co z ostatnią dyktaturą Europy?

Wiedeń 9.5.2020

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

W czasie pandemii strachu w sąsiednim kraju ignoruje się zalecenia WHO.
Dzisiaj w związku z 75-tą rocznica zakończenia wojny odbyła się jedyna na świecie parada wojsk w Mińsku.
Mecze piłki nożnej odbywają się jak zwykle na stadionach. Przychodzi mniej kibiców, ale i tak przychodzą. Dyktator zabronił szerzenia paniki i jakie są tego rezultaty?
Białoruś zamieszkuje około 10 milionów ludzi.
Tak wyglądają statystyki zgonów w czterech krajach Białoruś, Polska, Rosja i Ukraina:

Statystyka Bialorus

Liczby zgonów w tych czterech krajach od 1 marca do 11 kwietnia

Źródło tych danych po niemiecku

Nasz stary znajomy Worldometer dla Białorusi podaje bardziej aktualne dane.
Dla porównania Polska, Rosja i Ukraina.
Dla tych, którzy nie znają angielskiego wyjaśniam: „Deaths:” oznacza zmarłych.

I co na to powiecie?
Jasne, dyktatura to na pewno dane są fałszywe. Możliwe, ale co z danymi z innych, tych demokratycznych krajów? Przeczytajcie poprzedni rozdział. Dokładnie tam opisałem – jak zawsze z podaniem źródeł – mechanizmy manipulowania statystykami zgonów w związku z koronawirusem w Anglii i USA.

Oczywiście nie popieram dyktatury i nie o to tutaj chodzi. Jednak w jednym prezydent Łukaszenko ma rację – pandemia została stworzona sztucznie i z wirusem ma niewiele wspólnego.

WHO i rząd straszą w swoich komunikatach przed tzw. drugą falą pandemii. „Nie rezygnujcie z wysiłków”, „siedźcie w domach”, „noście maski” i zachowajcie odstęp do bliźniego swego.

Co mówi na ten temat człowiek, który z wykształcenia i wieloletniej praktyki w epidemiologii jest najbardziej predysponowany by zabrać głos? Wspomniany w poprzednim rozdziale profesor dr. Bhakdi twierdzi, że epidemie nie mają drugiej fali. W historii ludzkości zdarzyło się to jeden raz, sto lat temu, podczas grypy niesłusznie zwanej hiszpanką. Pod koniec pierwszej wojny światowej, powszechny głód i złe warunki higieniczne rzeczywiście spowodowały, że po ogłoszeniu końca epidemii grypy, ta wybuchła jakiś czas potem ponownie.
Dzisiaj jest to niemożliwe, żyjemy w innych warunkach.

Jeszcze jedno stwierdzenie profesora Bhakdi jest warte zacytowania. Wykształcił on kilka tysięcy lekarzy i powiedział, że gdyby któryś ze zdających egzamin z epidemiologii opisał sytuację aktualnej pandemii i stwierdził, że jedynie szczepionka uratuje ludzkość – oblałby za brak wiedzy…

Kolejny dowód na to, że gdyby świat sam nie doprowadził do ruiny ludzi i gospodarki przez wydumaną pandemię i ograniczenia praw demokratycznych, byłoby wszystko tak samo jak przedtem.
Może przed epidemią nie było dobrze – o tym można dyskutować – jednak koszty za taką naukę są niewyobrażalnie wielkie.

Autor artykułu: Marek Wójcik

Dodaj komentarz