W nowym badaniu australijski farmakolog wykazał wyraźne korelacje statystyczne między nadmierną śmiertelnością w UE a tzw. szczepieniami przeciwko Covid-19: pracował z danymi Eurostatu z 31 krajów za okres od marca 2023 r. do stycznia 2024 r., odsetek Zaszczepiona liczba osób w danej populacji oraz liczba podanych dawek szczepionki. Korelacje tych danych są znaczące. W imieniu MWGFD Harald Walach stwierdza: Mit o szczepieniach ratujących życie został po raz kolejny obalony.
Transmisja MWGFD , opublikowana 2 września 2024 r.; Autor: Harald Walach
Nowa praca australijskiego farmakologa Raphaela Latastera (1), opublikowana w czasopiśmie „Bulgarian Medicine”, pokazuje wyraźną korelację nadmiernej śmiertelności w Europie ze „szczepionkami” na Covid-19. W pracy wykorzystano dane europejskiej agencji statystycznej Eurostat na temat nadmiernej umieralności w 31 krajach Europy od marca 2023 r. do stycznia 2024 r. i korelowano je z danymi dotyczącymi odsetka zaszczepionej populacji oraz liczby dawek szczepionki z internetowej bazy danych „Nasz świat w danych”. ” (OWID). Oznacza to, że dla każdego miesiąca od 23 marca do 24 stycznia dostępne były dane dotyczące nadmiernej śmiertelności w każdym z 31 krajów, a także dane dotyczące liczby dawek szczepionki lub odsetka zaszczepionych w każdym kraju. W każdym miesiącu występuje korelacja średniej wielkości, która i tak jest istotna z wyjątkiem listopada 2023 r. Zależność ta jest większa w przypadku zakresu dawek szczepionki. Korelacje wahają się od r = 0,25 do r = 0,65. Korelacje są miarami relacji i wyrażają siłę związku między dwiema zmiennymi. Mogą wahać się od 0 (brak związku) do +1 (maksymalna pozytywna relacja) lub -1 (maksymalna negatywna relacja).
Stwierdzone tu korelacje są umiarkowanie silne i bardzo wyraźne, gdyż są istotne niemal w każdym miesiącu. Ponieważ istotność zależy od liczby przypadków, a w obliczeniach dostępnych jest tylko 31 krajów, zależności między wszystkimi krajami muszą być stosunkowo jasne i zmierzać w tym samym kierunku, aby istotność wystąpiła. Poziom współczynnika korelacji wskazuje na siłę powiązania (niezależnie od istotności). Jeśli podniesiesz go do kwadratu, otrzymasz część wspólnej zmienności. Współczynnik korelacji r = 0,5 dałby r do kwadratu 2 = 0,25, a zatem stanowiłoby 25% typowej zmienności.
Mówiąc prostym językiem, oznacza to: przebieg szczepień i nadmierna śmiertelność charakteryzują się wahaniami pomiędzy 6% a 40%. Inaczej mówiąc: szczepienia na Covid-19 i nadmierna śmiertelność w Europie są wyraźnie powiązane między marcem 2023 r. a styczniem 2024 r. Niestety, dlaczego wybrano lub są dostępne tylko te miesiące, nie jest wspomniane w artykule i jest to słaby punkt.
I odwrotnie, obala to również często powtarzane twierdzenie, że „szczepienia” na Covid-19 uratowały życie. Bo gdyby były tylko dodatnie, to nie byłoby korelacji. Ponadto w zeszłym roku mój kolega Rainer Klement i ja wykazaliśmy, że często cytowane badanie modelowania przeprowadzone przez Watsona i współpracowników (2) jest po prostu błędne, ponieważ opiera się na błędnych założeniach dotyczących modelu (3). Niefortunne jest to, że prasa chętnie podejmuje takie doniesienia o hiperwentylacji. Z drugiej strony, trzeźwa krytyka, tak jak w naszym przypadku, musi przejść wiele rund recenzji i ponownego przesłania, dopóki nie zostanie opublikowana, a wtedy nikogo już to nie obchodzi.
Badanie Lataster zdecydowanie pokazuje, że nie należy lekceważyć potencjału skutków ubocznych tych „szczepionek” na Covid-19 i należy go dokładniej zbadać. Autor słusznie zwraca uwagę, że jego badanie nie jest w stanie wykazać przyczynowości. Aby to zrobić, trzeba by w każdym kraju przeprowadzić szczegółowe, długie badania szeregów czasowych, a są one bardzo czasochłonne. To skandal, że nasze świetnie wyposażone biura nie prowadzą takich dochodzeń z urzędu. Ale teraz wiemy: jesteś związany instrukcjami. A który polityk lubi kopać sobie grób? Zatem w dającej się przewidzieć przyszłości prywatni badacze bez wsparcia publicznego, jak Raphael Lataster czy my, będą prowadzić takie badania.
literatura
- Lataster, R. (2023). Nadmierna śmiertelność w Europie koreluje ze szczepieniami przeciwko Covid-19 w roku 2024. Medycyna bułgarska, 13 (2), 24-28. h ttps://basa.bg/en/images/Br_02_2023_bulgarska_medicina.pdf
- Watson, OJ, Barnsley, G., Toor, J., Hogan, AB, Winskill, P. i Ghani, AC (2022). Globalny wpływ pierwszego roku szczepień przeciwko Covid-19: badanie modelowania matematycznego. Choroby zakaźne Lanceta. doi: https://doi.org/10.1016/S1473-3099(22)00320-6
- Klement, RJ i Walach, H. (2023). Modele SEIR w świetle realizmu krytycznego – krytyka przesadzonych twierdzeń o skuteczności szczepień na Covid 19. Kontrakty terminowe, 103119. doi:https://doi.org/10.1016/j.futures.2023.103119