78. Faszyzm
78. Faszyzm

78. Faszyzm

Wiedeń 25.4.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Chciałbym porównać wspólne cechy niemieckiego faszyzmu w pierwszej połowie dwudziestego wieku – w jaki sposób był wprowadzany – z dzisiejszymi zmianami na świecie. Zapytacie pewnie co ma jedno z drugim wspólnego? No właśnie, szukam odpowiedzi na to pytanie.

Jako pierwsza nasuwa się kwestia walki rasowej nazistów. Dyskryminacji narodów w tak bezpośredniej formie jak w hitlerowskich Niemczech na pewno dzisiaj nie znajdziemy.

Jakkolwiek tożsamość narodowa stoi na przeszkodzie wcielenia w życie wielkiej zmiany (Great Reset), to jednak nie stała się ona bezpośrednim celem ataków globalistów. Podejrzewam, że tę kwestię rozwiążą po zwycięstwie, gdy będą już mieli pełną władzę. Na obecnym etapie groziłoby to konsolidacją sił przeciwników światowego rządu.

Dla tych, którzy nie zdają sobie sprawy z już istniejących struktur globalnego rządu zapraszam do rozdziału Rząd Światowy, w którym ten temat opisałem.

Demokracja i suwerenność narodowa są zgodne tylko wtedy, gdy globalizacja zostanie odrzucona – cytat z książki Klausa Schwaba „COVID-19: wielki przewrót”. Klaus Schwab jest założycielem Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) – jeden z głównych przedstawicieli globalistów, oraz propagator Great Reset czyli wielkiej zmiany.

Na pewno nie zostanie wybrany żaden naród jako ten najlepszy. Także globaliści uczą się na błędach historii. Poza tym ich celem jest stworzenie nowej elity władzy, niezależnie od przynależności narodowej. Tą elitą to są najbardziej zamożni ludzie na świecie. Tak więc ten aspekt faszyzmu nie znajduje odzwierciedlenia w pandemicznej rzeczywistości. Ale tylko wtedy, gdy traktuje się go dosłownie jako holokaust konkretnych grup narodowych.

Wprowadzany właśnie zielony paszport jest bezsprzecznie pierwszym krokiem w kierunku dyskryminacji osób, które nie chcą się szczepić przeciwko naukowo niepotwierdzonemu (zobacz rozdział Czy wirusologia to nauka?) zagrożeniu.

Jest to przemoc psychiczna oparta o nową religię – Covidianizm. Wiara w pandemię nie ma podstaw naukowych, nie ma żadnego poparcia w badaniach klinicznych, opiera się jedynie na dogmatach. Jej świątynie to telewizja, radio i prasa.

Pozostawiam do Waszej decyzji, czy taka dyskryminacja może być uznana za cechę faszyzmu?

Przejdźmy do pozostałych, mniej kontrowersyjnych współczesnych aspektów ideologii faszyzmu. Są to według historyka Rogera Eatwell (Źródło: Wikipedia):

Plan zmiany natury ludzkiej i stworzenie lepszego społeczeństwa. Czyż od roku nie wprowadza się drastycznych zmian dotyczących stosunków międzyludzkich, podziały, namawianie do denuncjacji, potępianie ludzi o odmiennych poglądach jako niesolidarnych z pandemią strachu.

Krytyka kapitalizmu, liberalizmu i socjalizmu jako systemów rozbijających lub osłabiających wspólnotę. Posłużę się cytatem z wspomnianej już książki pana Schwaba: Biorąc pod uwagę niepowodzenia i słabości w okrutnym świetle dnia kryzysu koronowego, moglibyśmy zostać zmuszeni do szybszego działania, zastępując nieudane pomysły, instytucje, procesy i zasady nowymi, które lepiej odpowiadają obecnym i przyszłym potrzebom.

Wpajanie ludzkim umysłom faszystowskich wartości poprzez media i propagandę. Nie sądzę bym musiał komukolwiek w tej kwestii coś udowadniać, chociaż większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że dzisiejsza manipulacja medialna, działa bardzo podobnie jak przed 90 laty działała propaganda Goebbelsa. Jednostronne komunikowanie, skazywanie na niebyt wszystkiego, co nie wspiera tej „jedynie słusznej” ideologii.

Faszyzm kojarzy się nam z politycznymi morderstwami, z bojówkami nazistowskimi. Jednak największe wsparcie uzyskał faszyzm w cichym przyzwoleniu przeciętnego i obojętnego na los innych obywatela.

Jeśli sądzicie, że morderstwa polityczne to jedynie historia, namawiam, do obejrzenia filmu Morderstwo, czy tragiczny wypadek? Film jest w języku niemieckim, ale można włączyć polskie napisy.

No i jeszcze jedna najbardziej drastyczna sprawa – obozy zagłady.

Autor artykułu: Marek Wójcik

Dodaj komentarz