Ostrzeszów 14.10.2023
Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.
Czy wiesz, że Mao Tse-tung doszedł do władzy z pomocą Rothschilda, Rockefellera i tajnej organizacji Skull&Bones? I że wzrost Chin z całkowicie zubożałego państwa agrarnego do światowego lidera był eksperymentem społecznym, który kosztował życie 80 milionów ludzi z powodu swojej brutalności? Z drugiej strony założyciel WEF Klaus Schwab chwali “osiągnięcia” partii komunistycznej. Obecne wydarzenia wskazują również, że system społeczny stworzony przez Mao ma zostać przeniesiony na cały świat. W ten sposób Chiny staną się zapowiedzią planowanego systemu panowania nad światem. Źródło.
Bez wątpienia Chiny są państwem, które w zawrotnym tempie dokonało przekształcenia gospodarki z typowo rolniczej, do przodującej, jeśli nie najlepszej na świecie pod względem technologicznym. Co nie udało się Mao Tse-tungowi i jego zbrodniczemu na niesłychaną skalę „wielkiemu skokowi”, gdzie poprzez biurokratyczne zarządzanie miał nastąpić cudowny wzrost gospodarczy, udało się dokonać współczesnym Chinom, stosując bodźce ekonomiczne i wykorzystanie taniej siły roboczej Państwa Środka.
Pełna kontrola nad społeczeństwem wzrosła dzięki zastosowaniu technokratycznych metod połączonych z psychologicznym terrorem przeciwko własnemu narodowi.
Można zaobserwować zgrzyty w antyglobalistycznej maszynie. Tak jak Chiny upierały się przy utopijnej polityce Zero-Covid, gdzie jeden przypadek „zakażenia” zmyśloną chorobą, mógł zamknąć we współczesnym więzieniu wielomilionowe miasto, tak teraz forsowana przez globalistów polityka Zero CO2, jest całkowicie przez Chiny odrzucana. Źródło.
Jakieś mniejsze państwo nie mogłoby sobie na to pozwolić, ale Chiny, podobnie jak USA nie przejmuje się takimi drobiazgami jak środowisko. Naturalnie, że CO2 nie ma praktycznie wpływu na propagowane w mediach tzw. globalne ocieplenie, Chiński przemysł nie utrudnia sobie zadania takimi sprawami jak filtry kominowe w wielkich fabrykach lub zanieczyszczanie rzek.
Także w branży energetycznej Chiny idą własną drogą. Stać ich na to, bo są potęgą, z którą wszyscy muszą się liczyć. Podczas gdy my szpecimy krajobraz skutecznymi tylko medialnie wiatrakami prądotwórczymi, Chiny wybudowały pierwszą elektrownię z wykorzystaniem reaktora torowego. Źródło.
Nie ma tu kasy ani personelu. Aby wejść, klienci skanują kod QR lub twarz. Koszt towaru zostanie automatycznie pobrany z Twojego portfela cyfrowego, Alipay lub WeChat.
Tak ma wyglądać w przyszłości życie na całym świecie. Będziemy przecież dzięki temu bezpieczni, nie będziemy musieli dokonywać trudnych decyzji. Podejmą je za nas mądrzejsi i lepsi. Nieprawdaż? Zastanawiam się, kiedy pojawią się w Chinach maski z wizerunkiem prezydenta Xi lub innych działaczy partii komunistycznej, by na ich konto i koszt robić zakupy w takich sklepach. Nigdy nie powstaną zabezpieczenia, których nie można ominąć. To jest choroba technokratów i sztucznej inteligencji. Ta naturalna jest często nieprzewidywalna.
[Wiedeń 17.10.2023] Otrzymałem w związku z tym artykułem kilka komentarzy, w których zarzuca mi się bardzo jednostronne i niepełne spojrzenie na sprawy dotyczące Chin. Zarzut jak najbardziej słuszny. Nie jest możliwe na dwóch stronach opisać wszystkie aspekty chińskiej polityki, kultury i historii.
Chciałbym zwrócić uwagę na nazwę mojego blogu: World Scam – czyli światowe oszustwo. Jest to przewodni temat, który można znaleźć praktycznie we wszystkich tych artykułach. Tak samo i tutaj.
Nie będę chwalił władz Pekinu za dorobek i postęp ekonomiczny Chin w okresie ostatnich 30 lat. Dlaczego? Ponieważ wynika on z odejścia od komunistycznej, zbrodniczej idei i przejęcia najgorszych społecznie form wyzysku kapitalistycznego również nie mniej zbrodniczego.
Doniesienia z Chin o zawałach serca pracowników firm przebywających w pracy ponad 18 godzin na dobę 7 dni w tygodniu nie należą do rzadkości. Oni „dobrowolnie” pracują. Najczęściej wynika to z pułapki kredytu, który muszą spłacać latami i jednocześnie wyżywić liczną rodzinę. Obraz znany w Europie od drugiej połowy XIX wieku.
Chiny miały możliwość uniknięcia największych błędów rozwoju – wolały jednak postawić na bezwzględne wykorzystanie taniej siły roboczej. Do tego dochodzi geopolityka i mamy mniej jednostronny obraz niż w powyższym artykule.
<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.
Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com