Wrocław 6.12.2021
Cały blog jako eBook w formacie pdf.
W nocy w lipcu 1978 roku… tak zaczyna się ta dawna historia, której nie powstydziłby się sam Al Pacino. W małej miejscowości Celle w pobliżu Hanoweru nastąpiła silna eksplozja.
Głośny huk. Kula ognia rozświetliła noc, gdy bomba wybuchła w zakładzie karnym Celle o godzinie 2.54 w nocy 25 lipca 1978 r. Funkcjonariusze na wieży obserwacyjnej uruchamiają alarm i za pomocą reflektorów oświetlają sześciometrowy mur zewnętrzny. Znajduje się tam otwór o średnicy około 40 centymetrów.
W prasie rozpowszechniane były informacje, że była to próba uwolnienia zamkniętego w tym więzieniu Milieu Debus – terrorysty ze skrajnie lewicowej Frakcji Armii Czerwonej RAF.
Bomba wybuchła jednak dwa razy! 25 kwietnia 1986 r. – na trzy tygodnie przed wyborami krajowymi w Dolnej Saksonii – dziennik „Hannoversche Allgemeine Zeitung” opublikował niewiarygodną historię: atak na więzienie w Celle został całkowicie zainscenizowany. To, co dziennikarz Ulrich Neufert odkrył w swoim później nagrodzonym artykule, jest prawdą. Agenci służb specjalnych podłożyli bombę, ministrowie byli ich pracodawcami, także Urząd Ochrony Konstytucji (Verfassungsschutz). Wszyscy oni brali w tym czynny udział. Odbyło się to za wiedzą najwyższych kręgów rządowych, od premiera Dolnej Saksonii Ernsta Albrechta do ówczesnego federalnego ministra spraw wewnętrznych Wernera Maihofera, oraz dyrektora więzienia Paula Kühlinga.
Można o tym przeczytać w artykule NDR Norddeutsche Rundfunk.
Prawdziwym celem tej akcji, była nieudana próba wprowadzenia agenta niemieckich służb do struktur RAF. Miał pomóc przy tej ucieczce, co mogłoby zwiększyć zaufanie RAFu dla tego agenta.
Pewnie zainteresuje Was informacja o tym, że nieżyjący już Ernst Albrecht jest ojcem Ursuli von der Leyen. W Niemczech, w latach 2013 – 2019 zajmowała stanowisko Ministra Obrony Narodowej – powszechnie nazywano ją: pani minister wojny. Aktualnie jest Przewodniczącą Komisji Europejskiej, gdzie odgrywa wiodącą rolę w szerzeniu ludobójstwa.
Czym zajmuje się dzisiaj niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji? Z prasy wiemy, że zajmuje się obserwacją jedynej niemieckiej partii parlamentarnej AFD, która krytykuje politykę plandemiczną rządu. Także oddolny ruch Querdenker, który zorganizował wiele demonstracji przeciwko niszczeniu demokracji w Niemczech, jest, jak często pisze to prasa, pod stałą obserwacją Verfassungssutz (czyli tego urzędu). Typowa manipulacja mająca na celu stworzenie wrażenia, że mamy do czynienia z czymś nielegalnym.
Ten artykuł został zainspirowany informacjami z książki Heiko Schöning “GAME OVER. COVID-19 | ANTHRAX-01” Język: niemiecki. ISBN: 978-9-493-26207-2
Autor artykułu Marek Wójcik